Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Ezine Meslek Yüksekokulu

Akademik Kurul Toplantısı Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Sedat Murat'ın Katılımıyla Gerçekleştirildi

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Ezine Meslek Yüksekokulu Akademik Genel Kurul Toplantısı, Ezine Meslek Yüksekokulu'nda gerçekleşti.

Toplantıya ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Suat Uğur, Genel Sekreter Yardımcısı Ayhan Monus,  Ezine Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. R.Cüneyt Erenoğlu ile Ezine Meslek Yüksekokulunun tüm akademik personeli katıldı.

Toplantı öncesinde yapılan kahvaltıda ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat tüm akademisyenlerle ve idari personelle bir araya geldi. Herkesle ayrı ayrı tanışan Rektör Murat daha sonra araştırma üniversitesi olmayı hedeflediklerini ve bunun önemini dile getirdi. Yayın ve proje yapmanın ne denli önemli olduğunu ifade eden Prof. Dr. Murat, öğretim üyelerinin bu bakımdan her zaman destekleneceğini, Ezine Meslek Yüksekokulunun bu konuda hemen yanında kurulmakta olan olan Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (OSB) açısından oldukça şanslı bir konumda olduğunu dile getiren Rektör Murat, akademisyenlerden projeler beklediğini yineledi. Öğretim görevlilerinin ise mutlaka doktora yaparak gelişime katkı sağlamaları gerektiği belirtti. 

Daha sonra yapılan Akademik Genel Kurul Toplantısında Müdür Erenoğlu gerçekleştirdiği sunumla Ezine Meslek Yüksekokulu akademik personelinin çalışmalarından ve öğrenci potansiyelinden bahsetti. Ezine Meslek Yüksekokulu bünyesinde yapılan sosyal sorumluluk projelerine de değinen Erenoğlu, bunların artarak devam edeceğini, üniversite ve sanayi işbirliği kapsamında Ezine Gıda İhtisas OSB ile birlikte gerçekleştirdikleri ve planladıkları çalışmalardan bahsetti. Ardından geçtiğimiz yıl Meslek Yüksekokulu bünyesinde yapılan sportif, sosyo-kültürel faaliyetlerden de bahseden Müdür Erenoğlu, Rektör Murat'a ziyaretleri ve destekleri dolayısıyla teşekkür etti. 

Etkinlik geleneksel doğum günü kutlaması ve Meslek Yüksekokulu yerleskesine ağaç dikimi organizasyonuyla sona erdi.