Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Ezine Meslek Yüksekokulu

“Geleceğe Nefes Ol” Kampanyası Kapsamında Fidan Dikim Etkinliği Düzenlendi.

Meslek  Yüksekokulumuzda “Geleceğe Nefes Ol” kampanyası kapsamında fidan dikim etkinliği düzenlendi.


Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı Orman Genel Müdürlüğü tarafından dünyada yaşayan tüm canlılara daha fazla nefes olabilmek için başlatılan ve 81 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü "Geleceğe Nefes Ağaçlandırma " projesi kapsamında bu yıl Meslek Yüksekokulumuz ev sahipliğinde gerçekleştirildi.


11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü Fidan dikim etkinliğine, Kaymakam Dr. Hacı Arslan Uzan, Ezine Belediye Başkanı Güray Yüksel, Geyikli Belediye Başkanı Mevlüt Oruçoğlu, Tabur Komutanı J.Bnb. Evren Hızlı,  İlçe Jandarma Komutanı Bnb. Gürkan Irak, Ezine Meslek Yüksekokul Müdürü Doç.Dr.R.Cüneyt Erenoğlu, İlçe Tarım Orman Müdürü Ramazan Eren, Muhtarlar Derneği Başkanı Oktay Akay, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Yılmaz Kanca, Orman İşletme Şefi Koray Küçükosman ve Sivil Toplum Kuruluşları, Ezine Meslek Yüksekokulu Akademisyenlerimiz ve idari personellerimiz katıldı.


“Milli Ağaçlandırma Günü “olarak ilan edilen 11 Kasım tarihinde “Daha yeşil bir Türkiye” için   Meslek Yüksekokulumuzda  11.11.2020 tarihinde saat 11:11’de eş zamanlı olarak 300' e yakın sedir ve fıstık çamı fidan dikimi gerçekleştirildi.

 

Dilek ve Önerileriniz İçin RİMER
(Rektörlük İletişim Merkezi)